شبکه سلامت

شبکه سلامت:

مخزني از اطلاعات معطوف به سلامت فرد است، به شكلي كه قابل پردازش با رايانه باشد و به طور ايمن ذخيره و منتقل مي گردد و توسط كاربران مجاز با استفاده از برنامه هاي مختلف قابل دستيابي مي باشد. این شبکه متشکل از مراکز درمانی، آزمایشگاه ها، مراکز رادیولوژی، مطب ها می باشد که اطلاعات درمانی بیماران خود را در یک مرکز داده مشترک ذخیره می کنند که می توانند بر بستر اینترنت در هر کجا که لازم است مورد استفاده قرار گیرند. پرونده الکترونیک سلامت در بر گیرنده ی اطلاعات مراقبت بهداشتی است که در طول حیات فرد به صورت الکترونیکی،باهدف پشتیبانی از مراقبت مستمر با کیفیت بهتر،آموزش و پژوهش ذخیره شده است. در واقع پرونده الکترونیک سلامت تمام عملکردهای یک پرونده سنتی را با کیفیت بهتر پوشش می دهد. پرونده الکترونیک سلامت یکی از اصلی ترین موارد در شبکه الکترونیک سلامت می باشد.


شبکه سلامت پیشگامان سلامت:

شرکت پیشگامان سلامت با استفاده از زیر ساخت های موجودبه عنوان قطب IT کشور، برای اولین بار اقدام به راه اندازی شبکه سلامت و ارائه کارت الکترونیک سلامت نموده است. شبکه سلامت پیشگامان مجموعه ای از ابزارها ، پایگاههای داده و نرم افزار هایی است که به منظورصرفه جویی در وقت و هزینه، تسهیل در بهبود وضعیت بیمار ، افزایش سلامت عمومی و رفاه حال عموم مردم توسط شرکت پیشگامان فناوری نوین سلامت ، پیاده سازی و اجرا شده است واین امکان را برای بیماران و پزشکان ایجاد می کند که در هر کجا به اطلاعات درمانی افراد با کد کاربری و رمز عبور دسترسی داشته باشند.


کارت الکترونیک سلامت:

⦁ کارت الکترونیک سلامت به عنوان کلید شناسایی افراد جهت اتصال به بانک های اطلاعاتی می باشند. همچون کارت های عابر بانک که همراه با رمز کارت به عنوان کلید ارتباطی با مراکز داده بانکی می باشند این کارت ها نیز همراه با رمز عبور می توانند بیمار را به بانک اطلاعاتی و پرونده درمانی خود متصل کنند. فرد با داشتن این کارت پرونده پزشکی خود را به همراه دارد و هم چنین می تواند کلیه پرداخت های خود را از طریق این کارت انجام دهد. خدمات قابل ارائه : ⦁ رزرو وقت: دارنده کارت با مراجعه به سایت شرکت و از طریق پروفایل خود می تواند نوبت پزشکان مورد نظر خود را رزرو نماید و سپس از طریق اتصال به درگاه بانک مبلغ ویزیت را پرداخت کند.


رزرو نوبت آزمایشگاه:

فرد با مراجعه به سایت شرکت و از طریق پروفایل خود می تواند وقت آزمایشگاه را رزرو نمایند. پس از انجام آزمایش جواب آزمایش به پرونده الکترونیکی شخص فرستاده می شود و شخص نیازی به مراجعه حضوری دوباره به آزمایشگاه ندارد. ⦁ پرونده پزشکی شما همیشه همراه شماست: در هنگام مراجعه به پزشک ، تنها کافی است فرد کارت خود را بر روی دستگاه کارت خوان کشیده و رمز عبور خود را وارد نماید . آنگاه پزشک براحتی می تواند سوابق درمانی فرد را بر روی سیستم خود مشاهده نمایدو نسخه و سایر مدارک درمانی مانند رادیولوژی ، سی تی و ..... به پرونده الکترونیکی بیمار اضافه می شود. محرمانه ماندن اطلاعات درمانی افراد: در این سیستم هر یک از مراکز درمانی مدیریت پنل خودرا دارا می باشند و این قابلیت در نرم افزار پیش بینی شده است که دسترسی و عدم دسترسی برای اطلاعات محرمانه گذاشته شود.


یادآوری زمان رزرو شده:

هنگامی که بیمار وقت پزشک یا نوبت آزمایشگاه را از طریق پروفایل خود در سایت شرکت رزرو می کند ، سیستم بطور خودکار در زمان رزرو شده پیامکی را به شماره همراه فرد متقاضی ارسال می کند.


مزایای شبکه سلامت برای بیماران:

⦁ امکان مشاهده سوابق درمانی بر بستراینترنت تنها از طریق رمز عبور و کارت سلامت در هر کجا ایران
⦁ صرفه جویی در وقت و هزینه و کاهش استرس
⦁ عدم انتظار در لیست های انتظار طولانی
⦁ قابلیت استفاده از نرم افزار موبایل جهت رزرو نوبت و ....
⦁ وقت دهی از هر جای ایران
⦁ عدم مراجعه برای رزرو نوبت آزمایش و دریافت جواب آزمایش
⦁ استفاده از خدمات شبکه گردشگری سلامت همچون رزرو نوبت، اسکان و....
⦁ استفاده از خدمات مشاوره تلفنی رایگان
⦁ دریافت جواب آزمابشات در درب منزل
⦁ اطلاع از زمان موارد درمانی از طریق سامانه پیام کوتاه و تلفن گویا
⦁ بهره مندی از تخفیف های درمانی
⦁ بهره مندی از وام درمانی
⦁ استفاده از نرم افزار یاد آوری قرار درمانی بعدی
⦁ استفاده از نرم افزار یاد آوری زمان مصرف دارو

اهداف :

⦁ یک پارچه سازی اطلاعات سلامت شهروندان
⦁ ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی
⦁ کاهش عوارش ناشی از اشتباهات پرسنل پزشکی
⦁ کاهش هزینه های خدمات بهداشت درمانی
⦁ افزایش امنیت اطلاعات سلامت
⦁ ارائه خدمات نوین الکترونیکی از طریق کارت هوشمند
⦁ کاهش اتلاف وقت شهروندان از طریق نوبت دهی آنلاین ،مشاوره آنلاین ، دریافت جوابیه آزمایشات
⦁ ارائه خدمات گردشگری سلامت

برای ورود کلیک کنید.